Ne tessék tehát tetemre hívni és páros lábbal beleszállni a méltóságába.
A győr-marcalvárosi katolikusok egy tűz között
született közösség, a győri megyéspüspök pedig Magyarország legharcedzettebb
főpapjainak egyike. A világból kivontatni egyik sem fogja hagyni magát – ideje
tehát, hogy dűlőre jussanak!
A püspök nem politikus, a püspököt nem lehet Duna-panorámás
budai irodákban köttetett paktumokkal leváltani, és a püspököt bizony
következmények nélkül hidegen tudja hagyni egy felbőszült, keserű
sajtóoffenzíva. A püspöknek nem kell sem népszerűség, sem szavazatok – a püspök
tehát a sajtóra immunis élőlény.
…körmeszakadtáig küzd azért, hogy súlyosan
paphiányos egyházmegyéjét egyben tartsa, rendet tart a pénzügyek körül, s ahogy
teheti, támogatja a megye papjainak, szerzeteseinek kezdeményezéseit.
Méltóságára igen érzékeny, nagy tudású, keménykezű, de emberséges főpásztor.
Az ő szemszögéből tehát egy kicsit más
fénytörésben látszik az, ha egy katolikus fenntartású iskola ingatlanvagyona
nem az egyházé. A gyakorlati jelentősége ennek nagy eséllyel nulla, mert az
Apor nem fog holnap úgy dönteni, hogy átcsoportosul a Hit Gyülekezetéhez – de a
gesztusértéke hatalmas, és Veres püspök atyának számítanak a gesztusok. …a
püspököket nem a magyar választók nevezik ki, hanem a római pápa.
…legitimációjuk a teremtő Istentől származik és a Szentatyától, hitelességük pedig
köröket ver bármely sajtóorgánuméra. …a püspököt bizony következmények nélkül
hidegen tudja hagyni egy felbőszült, keserű sajtóoffenzíva. A püspöknek nem
kell sem népszerűség, sem szavazatok – a püspök tehát a sajtóra immunis
élőlény. Úgyhogy vele bizony beszélni
kell, szemtől szemben, személyesen. Diszkréten, meggyőzően, bizalomgerjesztően,
zárt káptalandombi ajtók mögött.
…az iskolát finanszírozni, pappal ellátni a
Győri Egyházmegyének kell, de az iskolaépület felett nem az egyházmegye
rendelkezik.
Úgyhogy vele bizony beszélni kell, szemtől
szemben, személyesen. Diszkréten, meggyőzően, bizalomgerjesztően, zárt
káptalandombi ajtók mögött.
A püspök atya az az ember, akinek oda kell mennie az ötvenhét éves plébánosához, és a szemébe kell mondania: „főtisztelendő Lajos öcsém, te mostantól a sajópentelei Szent Sebestyén-plébánia kormányzója vagy Vásároskisfalud, Köröspéterd, Dunarepkény, Somkodnagyágyú, Röjtökcsehi és Káptalanújszék oldallagos ellátása mellett, azaz hét misét mondasz majd vasárnaponként, beledöglesz a beteglátogatásba és a gyóntatásba, és esélyed nem lesz valaha leülni elolvasni kétszáz oldal szépirodalmat, vagy tíz percet foglalkozni a saját lelki egészségeddel, mert az egyház bizony Sajópentele kistérség utolsó katolikus nénijéért is lelki felelősséggel tartozik”.
________________________________________________________________________
Az Egyház egészséges tanítása és erkölcsisége nem kizárólag a pápától függ... „Nihil innovetur, nisi quod traditum est,” vagyis: „Ne újítsunk semmit azon, amit örökbe kaptunk.”
"... Az egész katolikus hagyományban nem találunk olyan általánosan elfogadott szabályt, amely útba igazítana a tekintetben, miként kell eljárni eretnek pápa esetén. ... Teljesen egyértelmű, hogy az Egyház együtt tud élni azzal a helyzettel, hogy egy pápa – nagyon ritka esetben – súlyos teológiai tévedésbe vagy eretnekségbe esik. ... A pápa közvetlenül Istentől kapja a hatalmát, nem az Egyháztól, ezért az Egyház semmilyen okból nem mondathatja le. ... Az eretnek pápa mindenáron való lemondatására irányuló törekvés annak a jele, hogy túlságosan is emberi módon állunk hozzá a dologhoz, és nem vagyunk hajlandók elviselni azt az ideiglenes keresztet, amelyet az eretnek pápa jelent. ... * A pápa semmilyen formában és semmilyen okból nem mondatható le, akkor sem, ha eretnekségbe esik. ... Ferenc pápa a teológiában hajtott végre forradalmi változtatást, mikor jóváhagyta néhány helyi egyház gyakorlatát, melyek kivételes esetben a házasságtörőket (az úgynevezett „rendezetlen kapcsolatban” élőket) is szentáldozáshoz engedik. ... A Szentatya másik változtatása a tanítás terén a halálbüntetés jogosságának kétezer éves állandó bibliai tanát érinti..."
Íme a magas EQ 13 csalhatatlan jele:
- Gondolkodsz az érzelmekről: saját magadban és másokban is képes vagy beazonosítani az érzelmeket és azok hatásait. Az érzelmi tudatosság az önreflexióval kezdődik. Ehhez olyan kérdéseket érdemes feltenni magadnak, mint: „Melyek az erősségeim érzelmi téren? És miben vagyok gyengébb?”, „Az aktuális hangulatom hogyan befolyásolja a gondolataimat és a döntéshozatalomat? Mi zajlik le a felszín alatt akkor, amikor mások mondanak vagy tesznek valamit?
- Szünetet tartasz: egy pillanatra mindig leállsz gondolkodni, mielőtt mondasz vagy cselekszel valamit. (Ez elméletben könnyű, a gyakorlatban sokszor annál nehezebb megtenni.) Ezzel megelőzheted a kínos pillanatokat, és azt is, hogy túlságosan hamar és átgondolatlanul köteleződj el valami mellett. Más szóval: a szünet beiktatása segít megakadályozni, hogy egy hosszú távú döntést egy pillanatnyi érzelmünk befolyása alatt hozzunk meg.
- Törekszel arra, hogy uralni tudd a gondolataidat: az adott pillanatban, amikor elönt minket egy érzelem, értelemszerűen nem tudjuk uralni ezt az érzelmet. Azt azonban már uralni tudjuk, hogy milyen reakciót adunk erre az érzelemre: ehhez „csak” meg kell tanulnunk fókuszálni a gondolatainkat. Ezzel elérhetjük, hogy ne váljunk az érzelmeink rabjaivá, és többé-kevésbé harmóniában tudjunk törekedni a céljaink elérése felé, úgy, hogy mindeközben ragaszkodunk a számunkra fontos értékekhez.
- Profitálsz a kritikákból: a negatív visszajelzés senkinek sem a szíve csücske. De ha tisztában vagy vele, hogy a kritika mindig esélyt ad a tanulásra, még akkor is, ha nem a legjobban sikerült közvetíteni, akkor képes vagy azt a javadra fordítani, hiszen a kritika tükrében mindig a másik ember gondolkodásáról tanulhatunk meg valamit. Kérdezd meg: „Hogyan tanulhatok ebből a kritikából?”, és aztán raktározd el magadban a tanulságokat.
- Hitelességet sugárzol: ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan mindent mindenkivel megosztasz magaddal kapcsolatban. Azt jelenti, hogy amit kimondasz, azt úgy is gondolod, és hogy minden esetben ragaszkodsz az elveidhez és a számodra fontos értékekhez. Tisztában vagy azzal, hogy nem mindenki fogja értékelni, hogy megosztod a gondolataidat és az érzéseidet – de akik számítanak, azok értékelni fogják.
- Empátiát mutatsz: az empátia kimutatásának képessége, amely magában foglalja mások érzéseinek és gondolatainak megértését, segít abban, hogy össze tudj kapcsolódni másokkal. Ahelyett, hogy ítélkeznél mások felett vagy címkéket ragasztgatnál rájuk, keményen dolgozol azon, hogy bele tudj helyezkedni az ő nézőpontjukba. Ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyet is kell értened velük. Inkább arról van szó, hogy törekszel a megértésükre, ez pedig segít abban, hogy mélyebb és szorosabb kapcsolatokat tudj kialakítani másokkal.
- Dicsérsz másokat: minden emberi lény az elismerésre törekszik, és arra, hogy mások elfogadják. Amikor megdicsérsz másokat, azzal igazolod azt, hogy látod az igyekezetüket, és bizalmat építesz a folyamatba. Mindez azzal kezdődik, hogy az emberekben a jóra fókuszálsz. Ezek után azzal, hogy ki is hangsúlyozod azt, amit jónak találsz bennük, inspirálod őket arra, hogy önmaguk legjobb verziója felé törekedjenek.
- Hasznos visszajelzéseket adsz: mivel a negatív feedbacknek megvan az a veszélye, hogy megsértjük vele a másik érzéseit, így érdemes törekedni arra, hogy a kritikát konstruktív formában tálaljuk, hogy a fogadó fél inkább segítőkésznek, semmint bántónak érzékelje azt.
- Bocsánatot kérsz: nem kis erőre és bátorságra van szükség ahhoz, hogy képesek legyünk bocsánatot kérni. De ha így teszel, azzal alázatot mutatsz, amitől a másik közelebb érzi majd magát hozzád. AZ EQ segít felismernünk, hogy a bocsánatkérés nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem volt igazunk. Sok esetben azt jelenti, hogy a kapcsolatunk a másik emberrel ez esetben fontosabbnak bizonyult, mint az egónk.
- Megbocsátasz és felejtesz: ha foggal-körömmel kapaszkodunk a neheztelésünkbe, az pont olyan, mint a kést benne hagyni a sebben ahelyett, hogy kihúznánk. Míg a sértő fél továbbhalad az életével, mi sértettként soha nem adjuk meg az esélyt magunknak a gyógyulásra. Ha megbocsátjuk és elfelejtjük, amit a másik tett velünk, azzal megakadályozzuk, hogy a továbbiakban is túszként tartsa fogva az érzelmeinket – és így már mi is képesek leszünk továbblépni.
- Tartod magad az ígéreteidhez: ha mindenkor tartjuk magunkat az ígéreteinkhez, kicsikhez és nagyokhoz egyaránt, azzal elérjük, hogy mások megbízhatónak és szavahihetőnek fognak tartani minket.
- Segítesz másoknak: az ilyen cselekedeteink bizalmat építenek.
- Megvéded magad az érzelmi szabotázstól: felismered, hogy az EQ-nak létezik egy sötét oldala is: amikor valaki önző okokból az érzelmeiket felismerve és azokon keresztül manipulál másokat. Ez az egyik oka annak, hogy mindig érdemes tovább dolgozni a saját érzelmi intelligenciánkon: hogy felismerjük, amikor valaki ilyet készül tenni velünk, és még időben védekezni tudjunk ellene.
AFRIKA: KLÍMAVÁLTOZÁS KONTRA DEMOGRÁFIAI BOMBA
"... Jelenleg mindenki teljesen normálisnak találja, hogy a négerek rohamosan szaporodnak nemcsak Afrika, hanem az egész bolygó, főleg Európa „boldogítására”... ...ez az „ember okozta klímaváltozás” sztori az elejétől kezdve bűzlik, és nyilvánvalóan arra szolgál, hogy bűntudatot keltsen a fehér emberben, elfogadtatva vele az afrikai „klímamenekültek” várható százmillióit. ... Az éghajlat változása egy dolog, az viszont, hogy kiváltó oka az emberi tevékenység lenne, puszta fantáziálás... ...egy Afrikában tanító magyar fizikus számolt be ottani, ha nem tévedek, ghánai oktatási tapasztalatairól. Elképesztő példákat sorolt fel hiábavaló erőfeszítéseiről. ...nem hajlandók elfogadni a rasszok közötti IQ-szintbeli, következésképpen civilizáltsági különbségeket, és nem merik kimondani, hogy mi a „lepusztult infrastruktúra” valódi oka Afrikában. ...a helyi „szakembergárda” megfelelően ellássa a fehérek által kifejlesztett, rendkívül bonyolult műszaki rendszerek kezelését, fenntartását és karbantartását. ...a segélyeknek azonban gyakorlatilag semmilyen tartós hatásuk nem volt az afrikai országok fejlődésére nézve, viszont nekik köszönhetően a népességük abnormális mértékben növekedhetett, túlnépesedési válsághelyzetet eredményezve. ..." https://www.flagmagazin.hu/nagyvilag/afrika-klimavaltozas-kontra-demografiai-bomba?fbclid=IwAR3s7HsA4_2ZMuADSD69WaNYm9lCIy8ts-Mn5501aZf6wU6648eW5MaqqPQ
A megváltás
nem kerül pénzbe, ezért véget kell vetni annak a gyakorlatnak, hogy az egyház
pénzt kér a keresztelőkért, az áldásért és a misékért – mondta Ferenc pápa a
pénteki reggeli misén. http://katolikusokeloforuma.network.hu/blog/katolikusok-elo-kozossege-blogja/ferenc-papa-nem-szabad-penzt-kerni-a-misekert-a-keresztelokert-es-az-aldasert
Az egyházfő a római Santa Maria templomban az egyházon belül
eluralkodó kereskedelmi szemlélet veszélyeiről beszélt. A Szentatya szerint az
egyház időnként botrányos viselkedést tanúsít az emberekkel szemben, amikor a
templomba belépve árlistákat függeszt ki. A nép ezt felháborítónak tartja –
mondta a pápa.
Prédikációjában arra az újszövetségi részre hivatkozik, amelyben Jézus korbáccsal űzi ki a kereskedőket a templomból.
„Jaj azoknak az egyházaknak, amelyek üzletelnek, a megváltás ingyenes” – hangsúlyozta a pápa, aki egy személyes történetet is felelevenített.
Még pap korában egy pár kereste meg, akik meg szerettek volna esküdni. A plébánián azt mondták nekik, hogy nem lehet mise keretében, mert már nincs rá idő, hisz sokan várnak, de ha valóban szeretnének egy húsz perces misét, akkor a dupla idő kifizetése fejében megkaphatják.
Ferenc pápa megjegyezte: az emberek minden hibát
megbocsátanak papjuknak, kettőt kivéve: az anyagiasságot és az emberekkel való
rossz bánásmódot.
Egy hölgy
odament a lelkipásztorához és azt mondta:
- "Többet nem fogok gyülekezetbe járni".
Mire a lelkipásztor:
- "Szabad kérdeznem, hogy miért?"
Erre ő így felelt:
- "Látok embereket a mobiltelefonjukon
üzengetni és írogatni a szolgálat alatt, másokat pletykálkodni, vagy egyszerűen
csak helytelenül élni, vannak akik elszundikálnak, és vannak akik engem
bámulnak, ezek mindannyian csak képmutatók. Elég volt."
A lelkipásztor
ezt tanácsolta:
- "Ne hagyja, hogy az határozza meg az Istennel való kapcsolatát, hogy
mások hogyan viszonyulnak Őhozzá. Határozza meg inkább az, hogy ön mennyire
összpontosított Istenre."
-
"Megkérhetem, hogy tegyen meg nekem valamit, mielőtt még meghozná a
végleges döntést?" - kérdezte a lelkipásztor.
-
"Persze, mi lenne az?" - válaszolt az asszony.
-
"Kérem," - mondta a pásztor, "Vegyen egy pohár vizet és sétáljon
körbe a gyülekezetben kétszer, anélkül, hogy egy cseppet is kilötykölne
belőle."
A hölgy
válaszolt:
- "Rendben ezt meg tudom tenni." Kiment, fogott egy pohár vizet és
kétszer körbesétált vele a gyülekezetben, majd visszajött és büszkén felelte:
"Megtettem."
A pásztor
ezek után ezeket a kérdéseket kérdezte tőle:
- "Látott valakit a telefonján játszani? Látott valakit pletykálkodni?
Volt valaki, aki helytelenül viselkedett? Látott valakit aludni?"
A válasz
ez volt: "Nem láttam semmi ilyet, mert annyira összpontosítottam erre a
pohár vízre, hogy ne löttyenjen ki a víz belőle."
A pásztor
ezt mondta neki,
- "Amikor a gyülekezetbe jön, ugyanígy kellene összpontosítania Istenre,
hogy ne essen el. Ezért mondta Jézus: "Kövess engem", és nem azt
mondta, kövess keresztényeket!"
Ne hagyja,
hogy az határozza meg az Istennel való kapcsolatát, hogy mások hogyan
viszonyulnak Őhozzá. Határozza meg inkább az, hogy ön mennyire összpontosított
Istenre!
A Tihanyi alapító levelében áll ez a mondat:
„Feheruuaru rea meneh hodu utu rea”. Ám pontosan ekkor egy másik magyar ezt
írta (1046): „Ó Jézus és szent Mária hívők, szent jeles harcosok!” Most akkor
melyikből jön a mai magyar beszéd? Nyilván az utóbbiból, szükségszerűen
töretlenül. Ez a helyzet a Halotti Beszéddel is (1200): „Hadlava holtát
terumteve isten tul ge feledeve”, miközben a kenyereéri gyűrűbe ugyanekkor ezt
a frissen zengő mondatot vésték: „Édes nemes jó kis uram Gyóni Rüasz”. Ezt
látjuk a már kései, az 1300-as évekből származó Ómagyar Mária-siralom esetében
is. „Siralmam, fohászatom tertetik kiül, én jumhumnak bel bua...”, ám
ugyanekkor másvalaki így beszélt: „Háborúságban valóknak kegyessége, élőknek
öröksége, kórságban valóknak egéssége”. Tehát még az 1300-as Ómagyar
Mária-siralom nyelvezete is egy elhalt mellékág. http://www.frigkiado.hu/a-magyar-nyelv-lassu-valtozasarol
________________________________________________________________________
"Ha én azt olvasom hogy sclavus, az egyáltalán nem biztos hogy az népre vonatkozik. A sclavusnak ugyanis jelentése van. Azt jelenti, hogy szolga. Ha egyszer leírják, hogy az avaroknak csak kb. 1/5-e volt avar, a többi a kb. 50%-uk sclavus volt, eszébe nem jut, mert ez egy ilyen társadalom volt. Aminek kb. a fele az a sclavusokból volt vagyis a szolgákból. Akkor név szerint már csak olyat említenek népisége tekintetében, akinek egyáltalán volt népisége. Nem tudom érthető-e? Miközben mi egyfolytában ilyeneket olvasunk: "a szláv törzsek", hát könyörgöm a szláv ott kezdődik, ahol törzsi hovatartozás megszűnik. Ilyen nincs hogy "szláv törzs"! Ez körülbelül olyan, mint az a vaskarika, ami tetszik tudni bükkfából készült. Ilyen nincsen! A sclavus az azt jelenti, hogy elvesztette a törzsi hovatartozását. Nem tud betagozódni törzsbe, mert szolgai szerepre kényszerült. Ezért nem tud a nyelve sem szervesen működni, mert a valóságnak mindig csak egy bizonyos részletével találkozik. Az egészre vonatkozóan szókincse sincs. Nemhogy a belső összefüggései meglennének a nyelvének. Tehát el lehet szlávosodni. Na de ez hogy létezik egy birodalom az Északi-tengertől az Adriai-tengerig és innen Kelet felé a Fekete-tengerig, ez, ahogyan Illig és csoportja teljesen logikusan felteszi a kérdést. Akár komolyan veszem azt, hogy ezek törzsek, hogy ezeknek van nemzeti hovatartozásuk, akár nem valami régészeti hagyaték kéne, hogy maradjon utánuk. És kiderül, hogy nincs. De nem úgy nincs, mint ahogy mondjuk előre-hátra datálva csak kitölthető ez az időszak, hanem egyáltalán nincs. Ha egyszer majd megnézzük ezeket a szláv kiadványokat, amikben aztán már tényleg minden szláv. Ott sincs. Egész egyszerűen nem maradt semmi, pedig aztán ők ásnak...
A szláv kérdés kulcskérdés. Ha a nyelvtörténetet tárgyaltuk - emlékezünk még rá -, ceterum censeo az egész szláv jövevényszó kérdést alapjaitól újra kell tárgyalni. Ezek a tanulmányok egyértelműen kimutatják, semmi nyoma nincs olyan szláv műveltségnek Európában, amelytől mi bármilyen kultúrszót át tudtunk volna venni. Ha nem volt elég érthető elismétlem: Nyoma sincs olyan szláv műveltségnek Európában, amitől mi akár egyetlen egy műveltségi szót kölcsönözni is tudtunk volna. Magyarul, itt a hazugságnak egy olyan hallatlan dömpingjével állunk szemben, ami bennünket sújt elsősorban..." (Pap Gábor)